خیریه سرطان
شما اینجا هستید >   درباره موسسه > پیام مدیر عامل
پیام مدیر عامل
دکتر کاظم زنده دل  سرطان دومین علت مرگ و میر مردم در کشور ما می باشد و سالانه تقریبا صد هزار نفر به این بیماری صعب العلاج مبتلا می شوند و هر سال حدود 50 الی 60 هزار نفر به علت سرطان جان خود را از دست می دهند. به عبارت دیگر روزانه تقریبا 250 نفر  به سرطان مبتلا می شوند. بررسی دقیق تر آمار های سرطان در کشور نشان می دهند که بروز سرطان در کشور روند تصاعدی داشته و آمار سرطان رو به افزابش می باشد. بر اساس مطالعات صورت گرفته، طی بیست سال آینده تعداد بیماران سرطان دو برابر خواهد شد. شاید به زودی ما یا یکی از عزیزانمان (خدای ناکرده) به سرطان مبتلا گردد و این به معنی آغاز درد و رنج بیماری از یک سو و تحمل مشکلات و هزینه های کمر شکن درمان بیماری از سوی دیگر می باشد.
نیکوکار و خیر محترم، چشم بیمارانی که امروز و شاید فردا به سرطان مبتلا می شوند به من و شماست، من و شما که دست در دست هم “مـا” می شویم و به یاری هموطنان خود می شتابیم.


چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضو ها را نماند قرار
موسسه غیر دولتی کمک های مردمی به بیماران مبتلا به سرطان (خیریه سرطان) به همت متخصصین سرطان و مسولین مرکز تحقیقات سرطان و انستیتو کانسر ایران با همکاری خیرین و دلسوزان کشور و با هدف حمایت از برنامه های مختلف مربوط به کنترل سرطان شامل: پیشگیری، تشخیص زودرس، درمان و حمایت های تسکینی تاسیس گردیده است. کنترل سرطان و مبارزه همه جانبه با آن نیازمند برنامه ریزی همه جانبه و صرف بودجه کافی می باشد. چنین رویکردی برای مبارزه با سرطان و اجرای تمام برنامه های یاد شده نیاز به همکاری دولت، مردم و تمام آحاد جامعه دارد. سرطان هیچ حد و مرزی نمی شناسد و خانه به خانه ما را تهدید می کند. ما هم برای مبارزه با سرطان باید بدون حد و مرز و خانه به خانه نقش خود را ایفا کنیم. هر فردی باید مسئولیت خود را در این بین انجام دهد. بزرگترین رویداد های تاریخی کشورمان با اراده، همدلی و همیاری عموم مردم به نتیجه رسیده است.
کمک های مردمی، فقط شامل پرداخت ما به التفاوت هزینه های درمان و صدقه به بیماران نیست. خیریه سرطان نقش راهبردی و بسیار مهمی را برای مردم در نظر دارد.

“با هم برای مهار سرطان تلاش کنیم”
سرطان بیماری صعب العلاج و زجر آوری است که برای مبارزه با آن تنها برنامه ریزی و اقدامات همه جانبه می تواند مؤثر واقع شود؛ ما با کمک شما سعی داریم کمک کنیم برنامه ریزی و اجرای برنامه های مبارزه با سرطان به صورت صحیح انجام شود. لذا با کمک های شما خیرین محترم تلاش خواهیم کرد:
•    تحقیقات سرطان اصولی و بر اساس نیاز کشور و به میزان کافی انجام شود.
•    آگاهی مردم نسبت به این بیماری مهلک افزایش یابد.
•    روشهای موثر برای پیشگیری از سرطان در کشور بصورت صحیح و به میزان کافی اجرا شود.
•    بیماران سرطانی آموزش های لازم را دریافت کنند و بیشتر به درمان خود کمک کنند.
•    تشخیص بیماران به موقع و بهتر انجام شود تا درمان نتیجه بهتری داشته باشد.
•     درد بیماران مبتلا به سرطان کاهش یابد.
•    بار سنگین هزینه ها بر دوش بیماران کمتر شود.

و ما همه با هم می توانیم…

دکتر کاظم زنده دل - مدیر عامل